Úvod

Novinky

Kozy

Skot

Koně

Pony

Můj pes

Nabídka

Fotogalerie

Odkazy


ŘÍJEN 2011
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

  
  
  
  
  
  
  
  


ZÁŘÍ 2011
  
  
  
  
  
  
  
  

      
    
  
  
  
  
  
  


10.03.2011


07.03.2011
  


05.03.2011
  
  
  
  
  


28.02.2011
  
  


18.02.2011
  


17.02.2011
  
  
  
  
  
  
  
  


16.02.2011
  
  
  
  
  
  
  


15.02.2011
  


Díky velmi pěknému počasí ještě sušíme a děláme senáž.
Odvážíme Cyrila ke kamarádce na půjčení a Gabriel putuje do nového domova.
Vanesa přivádí další zájemce o ježdění na ponících, tak mám o zábavu postaráno.
Nečekaně onemocní Zi, zpočátku to nevypadá závažně, pak se objevuje tmavá moč a rychlý konec. Snad její věčně vyplašená dušička nalezla klid. Protože tyhle dvě „zrzky“ mi sem nějak nezapadly, rozhoduju se , že Twiggy nabídnu k prodeji. Ale kdo ví, možná tu zůstane...
Pomalu začínáme pracovat s Uddy, Kim a Kači. Sehnala jsem anglické sedlo šité sedlářem přímo na shetlanda, ještě k němu musím přikoupit podbřišník. Také jsem koupila madla, musela jsem je trochu zkrátit. Koníci spolupracují, nijak se výcviku nebrání. Nejrozumnější se jeví Uddy , Kači je občas trochu rozjívená a Kim zkouší co si může dovolit. Trochu háček je v tom, že děti se taky teprve učí s koníkama zacházet, ale věřím, že to půjde.
Zúčastnila jsem se kopytářského kurzu na Janově Hoře na Farmě Hucul. Hned jsem vyhlížela kde je Indie ( dcera Delty), objevila jsem ji ve stádě provozních klisen, poznala jsem i Sýrii ( vnučka Delty), je zhola nemožné je nepoznat, ta podoba tam prostě je. Překvapilo mně , že jsou ti huculíci malého vzrůstu. Delta byla tak veliká. Mnohokrát za ty dva dny mi přišlo líto, že už není.
Bylo krásné počasí a tak jsem si nenechala ujít příležitost se zase jednou projet. Noemi je opravdu hodná a trpělivá kobylka, takže ani nebyla nervozní z toho, že se na ní třesu jak pytel brambor. Jinak praktická i teoretická část kurzu byla opravdu poučná a dostali jsme příležitost si vyzkoušet práci s rašplí.


Nastává čas připouštění koz. Cyrilovi jsem přidělila poslední tři kozy, které s ním nejsou příbuzné – Mahulenu , Apolenu a Šmudlu. Gabriel dostává 13 koz. Cyril se chová jako pravý gentleman, očuchá a pěkně si počká až holky budou mít samy zájem, no prostě už je zkušený. Zato Gabriel by skočil i na dřevěnou kozu. Oba příšerně smrdí...
Sklízíme obilí, uklízíme ho na půdu a postupně svážíme slámu.
Také úspěšně proběhla kontrola ekologického zemědělství.
Navštívila jsem jako každý rok výstavu Koně v akci v Pardubicích. Jezdíváme v sobotu, ale tentokrát se to nehodilo a tak jsme jeli v pátek. Byli jsme celkem zklamaní, program se mi zdál slabý, jediné povyražení bylo, že můj doprovod ztratil peněženku s doklady a větší částkou peněz. Naštěstí se našla a tak to dobře dopadlo.Koupila jsem tam poníkům ohlávky.
Také jsem navštívila nákupní trh kozlů a beranů na Pěnčíně, při té příležitosti jsem se svezla vláčkem na Černou Studnici na rozhlednu a cestou zavzpomínala na doby , kdy jsem na Pěnčíně pracovala po ukončení učiliště, bylo to fajn.
Našla se zájemkyně na pomoc u poníků, tak mám jednu jezdkyni a může se začít s výcvikem Uddy, Kim a Kači. Musím , ale Vanesu trochu „brzdit“ , je trochu zbrklá a ráda se předvádí, taky jí jede pusa jako gramofon :-))


Přidávám na rajče album „Hry 2“


Zatím co jsme obíhali úřady, porodila koza Kašpárek dvě kozičky, poslední letošní kůzlátka.


Přišla na návštěvu Kristýna, vyčistila poníky a společně jsme trochu trénovaly v kruhovce. Lentilka celou dobu spala, sotva pletla nohama, probrala se při odchodu a svižně vyrazila k přístřešku.
Uddy to velmi bavilo, chodila svižně a ochotně i klusala, jen koukala víc okolo než by se mi líbilo. Kim a Kači moc klusat nechtěly, ale vzhledem k tomu, že se s nimi dlouho nepracovalo, se chovaly slušně.


Navštívila nás Zdeňka Štěpánová s dětmi, Honzík se povozil na Lentilce, vyzkoušel si pár cviků. Svezly jsme i Lucinku, oběma se to líbilo a Lentilka byla trpělivá.


Navěsili jsme kůzlatům ušní známky.
Přidávám na rajče fotografie letošních kůzlátek a také další oblíbená alba.


Dnes porodila Tonča, jak jinak opět trojčata, dva kozlíky a konečně vytouženou kozičku. Ačkoliv měla v polovině vemene před okozlením zánět, zdá se, že i přes veterinářovu pesimistickou prognózu, se v ní tvoří mléko.
Také porodila Billuška, kozlíka a kozičku. Ani Šmudla 2 nezůstala pozadu, taky trojčata. Ale dvě byla neskutečně malinká a jen velmi málo životaschopná, třetí kůzle, i když normální velikosti, přišlo na svět s mojí vydatnou pomocí. Těch maličkých si koza nevšímala, a proto jsme se rozhodli je utratit.
Takže zbývá ještě jedna koza, ta by měla rodit kolem 5. 3. Zatím máme od 10 koz 24 kůzlat, 9 koziček, 15 kozlíků.


Dnes ráno mne čekalo milé překvapení . Ještě ve dvě hodiny v noci jsem byla na kontrole u koz, nic se nedělo, některé stály, jiné ležely, přežvykovaly. S přáním,aby to nechaly na ráno, jsem šla spát. Ovšem ráno bylo všude plno nových kůzlátek. Bobina nadělila 3 kluky, Apolenka kluka a krásnou tmavě hnědou kozičku, Billa dva kluky a bílou kozičku a Malá Billa 2 kozičky. Mám velkou radost, že to zvládly samy a vzorně se o kůzlátka starají.Odpoledne přibyla další trojčata, tentokrát od Malé Helenky, dva kluci a holka.
Večer další trojčata, dva kozlíci a kozička, od Malé Apoleny.


Dnes od rána se drží stranou Baru, po obědě porodila dvojčátka, kozičku a kozlíka. Kozička s mojí vydatnou pomocí, kozlík už šel hladce.